در این پست به نقد و بررسی قدم به قدم بازی assassin’s creed valhalla خواهیم پرداخت.

واکینگ ها هیچ وقت بهترین گزینه برای سری بازی assassins creed نبوده اند. به طور مثال در بازی assassin’s creed valhalla شخصیت مانند مرد عنکبوتی از صخره ها و کوه ها بالا می‌رود و یا در یک لحظه دیگر یک شخصیت پنهان با تیغه معروف مخفی در دست هست و چند لحظه ای دیگر تبدیل به یک فرد مست فریاد کش می‌شود.

 

اما با همه این اوصاف سری assassin’s creed valhalla را می‌توان یک نسخه موفق دانست. در کل این بازی یک اکشن آر‌جی‌پی (RGP) واکینگی است که می‌تواند شما را ساعت ها مشغول به خود کند.

این بار یوبی‌سافت حتی بیشتر از نسخه های قبلی assassins creed به رسالت خود در مورد بازی رسیدگی کرده است. همه می‌دانند اساس این سری بازی ها وقایع و اتفاقات تاریخی واقعی است و این بار این کمپانی یافته های تاریخی خود را با اشتیاقی ملموس به نمایش گذاشته است.

طراحی محیط بازی، اساسیه و لباس، گویش ها، اعتقادات فرهنگی، ساختمان ها و کشتی ها همه از یافته ها و حفاری های باستانی دفن شده یا افسانه هایی است که در تاریخ شفاهی قدیمی گفته شده است.

در این نسخه از بازی شما کوه های زیبا و درخشان نروژ را رها کرده و ماجرای خود را با حرکت به سمت تپه ها و سرزمین های سرسبز انگلستان شروع می‌کنید. البته این تمام ماجرا نیست و شما در سرزمین مادری خود یعنی نروژ نیز به گشت و گذار و جنگیدن خواهید پرداخت.

انگلستان سرزمینی با رودخانه های بسیار و مرداب های ترسناک و آبادی های سبز و ویرانی های سلطنتی روم باستان است که قایق بزرگ و طویل شما برای شکارچی بودن در این اطراف بهترین است.

 با قایق خود در بازی assassin’s creed valhalla را برای حمله و غارت خانه های روستاییان آماده کنید.

هر منطقه از انگلستان در بازی یک کمپین مستقل را ارائه می‌دهد که ایور (Eivor) و یک شخصیت زن یا مرد (به انتخاب خود پلیر) و گروه او به دنبال ایجاد روابط و پیوند بین اربابان و ساکنان و کلانتر های محلی آن منطقه هستند.

اینکه شما در بازی assassin’s creed valhalla به دنبال خیانتکاران در مرسیا باشد یا به قلعه های شرقی آنگلیا حمله کنید یا حتی قاتلان اطراف شهر لندن را جستجو کنید کاملا به شما بستگی دارد و روند پیش رفتن بازی و نتیجه این کارها همیشه جذاب است.

البته شخصیت اصلی ایور است که همیشه در مرکز تمام وقایع امر حضور دارد. او یک شخصیت بزرگ و با درایت و شهامت قاطعانه است که جلوه عالی را ایجاد می‌کند. اما همه شخصیت های بازی از هم‌رزمان شما گرفته تا افراد دیگر که به شما در کمپ می‌پیوندد و حتی خود پادشاهان به یاد ماندنی هستند.

درست است که در این برهه از زمان زیاد کار آسانی نبوده که همه شخصیت های بزرگ را به خوبی شناسایی کرد اما شاید همین امر باعث شد که سازندگان بازی assassin’s creed valhalla دلیل خوبی برای ایجاد شخصیت هایی کنند که در آن عصر سیاه به خوبی شناخته و به وجود می‌آیند و اسم و رسمی برای خود به ارمغان می‌آوردند.

همچنین اینکه بین سیاست‌ورزی چهره های مختلف بازی assassin’s creed valhalla که بسیار خشن هستند یک لایه جذاب افشانه ای به وجود بیاید زیباست.

اما با همه این ها اشکالات بسیار و باگ هاب خنده داری در بازی وجود دارد. به طور مثال حوادث بدون مقدمه اتفاق می افتند و افراد در بازی در یک چرخه ناقص و اشتباه گیر می‌کنند و حتی روند داستانی بازی به صورت خط نامناسبی است.

پارکور ایور بسیار ناخوشایند است و در مواقعی او را مانند یک غزال گریز پا و در صحنه هایی او را به شکل یک کانگورو گمشده نشان می‌دهد. البته در این بازی هیچ واقعه ای به صورت مداوم در یک محل از بازی رخ نمی‌دهد و مراحل های قابل بازی همواره در حال چرخ و جا به جایی اند. شما نمی‌توانید با اطمینان بگویید که در بازی assassin’s creed valhalla چیزی به طور مداوم از یک منطقه قابل تشخیص شروع شود.

جنگیدن در این نسخه از بازی بسیار دلچسب تر و زیباتر شده است و به مرور زمان و باز کردن مهارت های جدید جنگی ایور، جنگیدن لذت بخش تر شده و رضایت پلیر را جلب می‌کند. مخصوصا در مراحلی که مجاهدین و مخالفین بر سر شما جایزه می‌گذارند و افرادی را برای شکار و کشتن به سوی شما روانه می‌کنند این مهارت ها نمایان خواهند شد.

البته به مرور این سبک جنگین در بازی assassin’s creed valhalla عادی و روتین شده و بخش بزرگی از آن تنها پمپاز خون در فضا خواهد بود.

همچنین اینکه به غیر از خط اصلی داستان شما می‌توانید به کار های بسیار دیگری در دنیای بزرگ و جهان باز بازی بپردازید عالی است. این امر باعث می‌شود پلیر بازی از یک خط داستان تکراری و خسته کننده به دور باشد. اینکه شما می‌توانید با کنجکاوی زیاد از مناظر بی نظیر شگفت انگیز گرفته تا تونل های زیرزمینی و غار های کوهستانی و دیوار های قابل تخریب که گنجینه های پنهانی را در دل خود جا داده اند بسیار دل‌چسب و خوب است.

وقتی در بازی چیز جدیدی را کشف می‌کنید باید برای به دست آوردن خود کمی فکر کنید و زیرک باشید. خود را غرق در غارت و لووت کردن نکنید زیرا در بازی همه اقلام و مهارت هایی که می‌توان به دست آوردن ارزش وقت گذاشتن و زحمتی که برای آن می‌کشید را ندارند.

برخی از رخداد ها و اتفاقات در بازی assassin’s creed valhalla بسیار زیبا و لذت بخش است.

همیشه خوش آیند است که پس از یک سفر طولانی و جنگیدن های فراوان در سرزمین های بیگانه به خانه و محل سکونت خود برگردید تا شاهد تغییرات و چگونگی شکوفایی آن محل باشید و به  خوش و بش با دوستان قدیمی خود بپردازید و با دوستان جدید آشنا شوید. اینکه همه غنایم شما از غارت های محل های مختلف به خانه برمیگردد انگیزه ای بالا برای حرکت های بعدی شما خواهد بود.

در همین حین کار های متفرقه مثل تفریح و خورد و آشامیدن، خواندن شعر هایی در وصف جنگ، ماهیگیری، رفتن به دنبال شکار های افسانه ای و غیره به خودی خود دلپذیر است و همه به زیباسازی زندگی وایکینگی یا نوردیک کهن کمک می‌کند.

در آخر اگر چه قوم و نژاد وایکینگ زیاد شبیه قاتلین آرام و خونسرد با پنهان کاری های فراوان نیستند اما آن ها برای این سبک بازی جهان باز عالی هستند. عطش آن ها برای ماجراجویی های بزرگ و داستان های قهرمانانه بیان کامل این ژانر است.

امیدواریم از این نقد و بررسی بازی لذت کافی را برده باشید.

 

 

نویسنده: Masbolofs
نظرات: بدون نظر

برچسب ها

دیدگاه های کاربران

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

رزرو تبلیغات در این مکان

مطالب بر اساس


رزرو تبلیغات در این مکان

نرم افزار های ضروری

تبلیغات متنی

logo-samandehi